Pagina:
x

Zoek resultaten

Loading...


D-Basics-kwartje valt goed dankzij FOI

 

FOI is, in samenwerking met D-basics, opleidingen gestart om bankmedewekers inzicht te geven in de belangrijkste aspecten en risico's van verpanding van debiteuren en de optimalisatieslag die gemaakt kan worden met digitale aanlevering van pandlijsten. Tijdens deze opleiding, 'Maximale waarde uit verpanding debiteuren', wordt stilgestaan bij D-basics en de mogelijkheden die dit programma biedt bij de analyse van debiteuren- en crediteurenlijsten. Debiteuren- en crediteurenlijsten geven een schat aan (actuele) informatie over de financiële situatie bij de klant. De opleiding is geschikt voor diverse doelgroepen: COB, LAC, Intern Accountmanagement, Accountmanagers, KRM. Iedere afdeling kan zijn voordeel doen met de informatie over het werkkapitaal van de klant. De opleiding wordt per keer aangepast aan de deelnemers. Bij voorkeur wordt gewerkt met het D-Basics pakket wat bij de bank geïnstalleerd staat, zodat goed ingespeeld kan worden op de problemen waar de medewerkers tegenaan lopen en de klanten die hun pandlijsten digitaal aanleveren.

Monique Busch legt de technische en inhoudelijke mogelijkheden bloot:

Met D-Basics verwerkt Rabobank Voorne-Putten Rozenburg pandlijsten nog sneller en efficiënter. Dat is mooi, maar om iedereen de ins en outs van het systeem ook écht goed in de vingers te laten krijgen, werd FOI ingeschakeld. "Doordat ze met voorbeelden uit onze eigen praktijk werken, gaat het systeem ook echt leven."

Een goede opleiding staat of valt met de trainer, vindt Ger van den Bergh van Rabobank Voorne-Putten Rozenburg. Er lag dus een behoorlijke druk op de schouders van FOI-trainster Monique Busch. Gelukkig is ze met vlag en wimpel geslaagd, wat de teamleider Serviceteam Bedrijven betreft. "Over haar enthousiaste aanpak en het hoge kennisniveau ben ik zeer te spreken."

Best ingewikkeld
FOI verzorgde de training van ruim tien Rabo-medewerkers over hoe ze het beste uit het D-Basics-systeem kunnen halen. Daarvoor werd ingegaan op de technische- en inhoudelijke mogelijkheden van het programma. "Dat is wel nodig want hoewel het systeem veel voordelen heeft, is het best ingewikkeld", vertelt Ger van den Bergh. "Doordat FOI was ingelogd op ons eigen systeem en inging op onze eigen praktijk, ging de training echt leven. Dat stimuleert ook om het geleerde nog beter te laten beklijven. Het kwartje is goed gevallen."

Dicht bij het vuur
Op het laatste moment had de opdrachtgever toch nog wat wijzigingen. "FOI pakte dat gelukkig heel flexibel op." Dat Monique betrokken is bij de organisatie die D-Basics uitrolt, is handig, vindt Ger van den Bergh. "Ze zit dicht bij het vuur, daar kunnen wij ons voordeel mee doen."
Ger van den Bergh had al vaker met FOI gewerkt en werd ook nu niet teleurgesteld. "We hebben niet voor niets een vervolgtraining geboekt."